Pensjonat „Tuberoza” wybudowany był w 1928.

Pocztówka z 1928 roku

Jest jednym z najstarszych pensjonatów Zakopanego oferującym noclegi dla gości.


Echo Zdrojowe z 1934 roku.

Funkcjonuje jako luksusowy pensjonat nieprzerwanie od blisko stu lat.

Krótka przerwa w przyjmowaniu gości nastąpiła podczas II Wojny Światowej kiedy został zajęty przez okupanta niemieckiego na urząd celny.

Natychmiast po wojnie powrócił do rąk właścicieli i do służby gościom. Wynajem pokoi trwał do 1954 roku kiedy to władze komunistyczne upaństwowiły pensjonat Tuberoza.

Przejął go Fundusz Wczasów Pracowniczych i wtedy pensjonat Tuberoza zaczął swoją siermiężną służbę dla narodu pod nazwą „Skalnica 1” oferując noclegi w Zakopanem.

W 1995 roku spadkobiercy pierwotnych właścicieli odzyskali pensjonat Tuberoza. Niestety był kompletnie zniszczony i zrujnowany przez poprzednich zarządców.

Kupiliśmy go w 1996 roku w stanie skrajnej dewastacji. Przez ponad rok wytężonych prac remontowo – modernizacyjnych przywróciliśmy go do dawnej świetności, a nawet podnieśliśmy komfort i funkcjonalność. Wymieniliśmy wszystkie instalacje. Chcąc iść z duchem czasu zmniejszyliśmy ilość pokoi, aby móc zapewnić naszym miłym gościom prywatne łazienki w każdym pokoju. Na parterze postanowiliśmy zrezygnować z pokoi do wynajęcia, żeby dać przestrzeń do wypoczynku w salonie przy kominku i restauracji. Całe przyziemie zamieniliśmy w obszar do gier i wypoczynku. Właściwie zachowaliśmy tylko zewnętrzne i nośne ściany oraz dębową podłogę w jadalni. W 1997 roku po gruntownym remoncie pensjonat Tuberoza ponownie otworzył pod naszym zarządem swoje podwoje dla gości przyjeżdżających na wypoczynek do Zakopanego.

Od 1996 roku jesteśmy dumnymi właścicielami „pokoi gościnnych” Tuberoza oferujących luksusowe warunki za rozsądną cenę.