O nas

W 1997 roku pensjonat Tuberoza otworzył pod naszym zarządem swoje pokoje dla gości przyjeżdżających na wypoczynek do Zakopanego.

Historia obiektu

Tuberoza została wybudowana w 1928 roku, a co za tym idzie jest jednym z najstarszych obiektów oferującym noclegi dla turystów w Zakopanem.

Krótka przerwa w przyjmowaniu Gości nastąpiła podczas II wojny światowej, kiedy willa została zajęta przez niemieckich okupantów i przekształcona w urząd celny.

Natychmiast po wojnie wróciła w ręce właścicieli i służyła kolejnym wczasowiczom. Wynajem pokoi trwał do 1954 roku, kiedy to władze komunistyczne upaństwowiły Tuberozę. Przejął ją Fundusz Wczasów Pracowniczych i wtedy pensjonat rozpoczął siermiężną służbę dla narodu pod nazwą „Skalnica 1” oferując noclegi w Zakopanem.

Ponad 40 lat później, w 1995 roku, spadkobiercy pierwotnych właścicieli odzyskali willę. Niestety była ona doszczętnie zniszczona przez poprzednich zarządców.

Bliskość szlaków górskich

do najbliższego szlaku jest jedyne 300 m

Obiekt przyjazny dla zwierząt

zapraszamy do rezerwowania pobytu z pupilem

Przytulna atmosfera

domowa atmosfera i niepowtarzalny klimat

Spokój i relaks

miejsce spokojne i sprzyjające wypoczynkowi

W 1996 roku...

Nasza rodzina wykupiła budynek w stanie skrajnej dewastacji. Po ponad roku wytężonych prac remontowo-modernizacyjnych przywróciliśmy go do dawnej świetności, a nawet podnieśliśmy komfort i funkcjonalność, wymieniliśmy też wszystkie instalacje.

Chcąc iść z duchem czasu zmniejszyliśmy ilość pokoi, aby móc zapewnić naszym miłym Gościom prywatne łazienki w każdym z nich.

Postanowiliśmy też całkowicie zrezygnować z pokoi na parterze na rzecz jadalni oraz salonu, aby dać Klientom przestrzeń wypoczynkową przy kominku. Właściwie zachowaliśmy tylko zewnętrzne i nośne ściany oraz dębową podłogę w jadalni.

W 1997 roku po gruntownym remoncie pensjonat Tuberoza ponownie otworzył swoje podwoje na przyjęcie Gości i pozostaje niezmiennie w rękach rodziny Kowalczyków już blisko 30 lat.

Jak wygląda nasz Pensjonat obecnie

Chcąc iść z duchem czasu zmniejszyliśmy ilość pokoi, aby móc zapewnić naszym miłym gościom prywatne łazienki w każdym pokoju. Na parterze postanowiliśmy zrezygnować z pokoi do wynajęcia, żeby dać przestrzeń do wypoczynku w salonie przy kominku i restauracji.

IMG_5791
image00024
image00017
Translate »
Scroll to Top